Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

Од:

Тројца штипјани се уапсени вчера поради сомнение дека извршиле тешка кражба од товарно моторно возило, известува Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

– На 17.01.2022 од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип лишени се од слобода Н.Т.(21), Д.А.(18) и Г.С.(18), сите од Штип, поради сомнение дека околу 02.15 часот на ул.„Јајце“ во Штип со употреба на сила и подобен алат извршиле тешка кражба од товарно моторно возило „ивеко стралис“, со штипски регистарски ознаки, соопшти МВР.

Украденото е одземено од приведените и ќе биде вратено на сопственикот. По комплетно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Пронајдено лице кое се оддалечило од домот

Ана Ололовска

Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица

Ана Ололовска

Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците

Ана Ололовска