Приведени Кинезите кои со сатар бркаа скопјанец низ Лептокарија

Од:

Жител од Скопје на 17 јули во полиција пријавил дека истиот ден во ресторан во трговски центар во главниот град бил физички нападнат од двајца вработени во ресторанот, инаку кинески државјани.

Според пријавата, нападот уследил по недоразбирање во врска со нарачка на храна.

Како што информираат од МВР, еден од кинеските државјани со остар предмет се обидел да го нападне скопјанецот, а другото лице фрлало по него со различни предмети.

По преземени мерки, Кинезите биле приведени во полициската станица во Карпош и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Пронајдено починато лице кај Миравци

Струмичанец лишен од слобода, превезувал 19 мигранти од Авганистан и Пакистан

Обвинение против едно лице за недозволена трговија со хероин

Спасовски жали што обвинителството немало храброст да одреди притвори за инцидентот во „Александар палас“

Ана Ололовска

Осум години затвор за стрелецот Пешиќ оти обљубил 13-годишна ученичка на тренинг

Маја Илиевска-Пачемска

Кривична за крадец на накит од минувачи на Камениот мост

Ана Ололовска