Приведени две лица во Кочани при обид за тешка кражба

Од:

Полицијата денеска ги лиши од слобода А.В.(26) од Кочани и 15-годишен малолетник затоа што во 11:30 часот биле затекнати при вршење на кривично дело „тешка кражба“ во обид од плац на ул.„Македонска“ во Кочани.

Како што соопшти МВР, по комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Уапсени тројца скопјани затоа што нападнале полицајци

Ана Ололовска

Татко и син од Крушево со пила се заканувале на шумочувари

Ана Ололовска

Тетовец им подлегна на повредите откако бил прегазен со возило

Ана Ололовска

Приведен битолчанец по обид за силување малолетничка

Ана Ололовска

34 прекршувања на забраната за движење, 396 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Претрес во Гази Баба, приведен дилер на дрога

Ана Ололовска