Приведени двајца тетовци, полицијата им пронашла кокаин

Од:

Денеска во 00.10 часот од страна на полициски службеници од Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово на автопатот Тетово –Скопје, во близина на безинска пумпа, лишени се од слобода Б.И.(38) и Ш.Б.(57), двајцата од Тетово, бидејќи кај нив бил пронајден кокаин.

По документирање на случајот против нив ќе бидат изготвени поднесоци за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, по чл. 215 од Кривичниот законик, соопштуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Во Тетовско за девет месеци 124 странски државјанки приведени за нелегален престој

А1он

МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини, тврди Министерството за внатрешни

Ана Ололовска

Мицкоски: Јавното Обвинителство да поднесе кривична пријава за злосторничко здружувањe

МВР: Категорично ги отфрламе невистините пласирани од ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Началници, командири и полицајци блиски до Заев и Спасовски договарале малтретирање граѓани во изборната кампања

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Директорката на училиштето го пријавила тепањето на ученикот, во МВР повикани инволвираните

Катерина Павлова-Николовска