Приведени двајца скопјани кои продавале дрога

Од:

Полициски службеници на СВР Охрид синоќа во 19,40 часот на регионалниот пат Охрид-Св.Наум ги приведе се Л.Г.(34) и А.В.(39) и двајцата од Скопје осомничени за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори.

При извршениот претрес во патничките моторни возила марка „опел вектра’’ и ,,фолксваген пасат’’ и двете со скопски регистарски ознаки, кои биле управувани од Л.Г. и А.В., и во стан кој го изнајмил еден од приведените, пронајдени се марихуана, кокаин, дигитална вага и други предмети.

Би можело да ве интересира

Притворени две лица поради поседување дрога

Ана Ололовска

Поднесен обвинителен акт против лице кај кое се пронајдени психотропни супстанции и марихуана

Ана Ололовска

Европејците трошат околу 30 милијарди евра годишно на дрога

Татјана Ташкова

Муниција и дрога пронајдени во дом на скопјанец

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во камион пронајдени околу 100 килограми марихуана, приведен 66-годишен маж

Ана Ололовска

Жителка на Кавадарци под истрага за продажба на дрога во Скопје

Ана Ололовска