Приведени двајца крадци од Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Од:

Вчера вечер, околу 20.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода 18-годишниот А.Р. од село Јурумлери, скопско и 18-годишниот М.Х. од Скопје, затоа што одзеле повеќе предмети од продажен објект во трговски центар на улицата „Кирил и Методиј“, известува МВР.

dobivaj vesti na viber

– Предметите биле пронајдени и вратени на сопственикот. Тие биле приведени во полициска станица и со нив бил извршен службен разговор, соопшти МВР.

За случајот бил запознаен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Пронајдена дрога, приведен битолчанец

Ана Ололовска

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска