Приведени двајца крадци од Куманово, одземеното вратено на сопственикот

Од:

На 4 декември во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода 24-годишниот С.А. и 26-годишниот Р.Р., двајцата од Куманово, извести МВР.

– Тие се сомничат дека од домот на Ш.И.(38) од Куманово одзеле повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Извлечен брачен пар кој со возило заглавил во снежните наноси во крушевско

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

Анита Петровска Рајковиќ

(ФОТО) Кражба во Аеродром – им ги украле влезните врати на станарите од неколку згради

Приведени крадци од Тетово

Ана Ололовска

Полицијата го расчисти случајот со тепање на куче во радовишко од објавено видео на социјалните мрежи

Ана Ололовска

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

Ана Ололовска