Приведени дилери во Скопје

Од:

Денеска околу 11.00 часот на улицата „Злетовска“ во Скопје, полициски службеници од оперативен тим потраги при СВР Скопје ги лишиле од слобода 27-годишниот С.М. и 28-годишниот М.И., двајцата од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Тие биле затекнати при примопредавање на марихуана. При преглед кај двајцата била пронајдена и одземена марихуана.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Над 30 полицајци се повредени во протестите пред Собранието

Кристијан Ландов

Акциска контрола на СВР Битола

Ана Ололовска

Пронајдена дрога, приведени осум лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Скопје

Ана Ололовска

Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведена 29-годишна жена од гостиварско барана со потерница за казна затвор од три години

Ана Ололовска