Приведени дилери и крадец од Скопје

Од:

МВР ноќеска на подрачјето на Бит Пазар приведе двајца дилери, а вчера, на подрачјето на Чаир лиши од слобода и едно лице за изврпена тешка кражба.

dobivaj vesti na viber

Кај дилерите А.Ц.(28) и А.А.(31), двајцата од Скопје, биле пронајдени марихуана и бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот, полицијата ќе поднесе соодветен поднесок.

А.Ѓ. (21), пак, од Скопје, е крадецот кој извршил тешка кражба во продавница лоцирана на улицата „Хаџи Јованов Шишко“ на 1 јануари годинава.

Како што соопшти МВР, во службен разговор со полицијата А.Ѓ. рекол дека кривичното дело го извршил заедно со Л.М.(19) од Скопје кој живеел во Велес и дека одземените предмети ги продал на Ѓ.Ј.(34) од Скопје. Извршен е службен разговор и со Ѓ.Ј.. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Неколку повредени во пожар во хотел во Скопската чаршија

Ана Ололовска

29-годишна девојка падна од зграда во Охрид

Ана Ололовска

Казнет скопјанец кој со „опел корса“ се движел низ Градски парк

Ана Ололовска

Пронајден пиштол, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во центарот на Скопје

Ана Ололовска

Пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти во Скопје

Ана Ололовска