Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Од:

12 лица биле приведени ноќеска низ скопските угостителски објекти бидејќи кај нив биа пронајдена дрога информира Министерството за внатрешни работи. 11 од приведените се од Скопје и едно од Охрид.

dobivaj vesti na viber

Од нив, кај седум лица е пронајдена марихуана, кај четворица бела прашкаста материја, а кај едно и марихуана и кокаин. Лицата се приведени во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен поднесок по член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Тетовец ја нападнал сопругата

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска

Загина 28-годишен мотоциклист од Скопје

Ана Ололовска

Во 2021 година од предозирање со наркотици починале повеќе од 107.000 Американци

А1он

Во основно училиште во тетовско пронајдени бомби и мини од југословенскиот период

Катерина Павлова-Николовска

Инцидент во ресторан во Аеродром: Го претепале, го влечеле по под, го удирале со ногарка

Катерина Павлова-Николовска