Приведена скопјанка која била барана со потерница

Од:

Приведена е скопјанка која била барана со централна потерница, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (25.01.2022) во 14.00 часот од полициски службеници од Оперативен тим потраги на бул.„Илинден“ била лишена од слобода О.Ј.(69) од Скопје. За неа била распишана централна потерница, по наредба од Основен суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од една година во врска со сторено кривично дело по чл.300 од Кривичниот законик. О.Ј. била приведена во полициска станица по што ќе биде спроведена во казнено-поправна установа за издржување на казната“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Претрес во Ласкарци, пронајдено оружје

Ана Ололовска

Скопјанец го застрелал кучето на соседот

Ана Ололовска

Претрес во скопско, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска