Приведен вевчанец, пукал со пушка во домашни кучиња

Од:

Шеесет и седум годишен вевчанец синоќа бил приведен во полиција поради пукање со воздушна пушка кон кучиња, домашни миленици.

СВР Охрид денеска соопшти дека пушката била одземена, а по целосно документирање на настанот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

– Полициски службеници од полициското одделение во струшкото село Велешта, синоќа во 20 часот и 30 минути во Вевчани, од слобода го лишија П.П.(67) од Вевчани. Тој се сомничи дека околу 18 часот, со воздушна пушка пукал кон кучиња, домашни миленици сопственост на Г.М. од Вевчани, кои на улица биле во придружба на сопственикот, информира портпаролот Стефан Димоски.

Би можело да ве интересира

Во битолската болница се степале лекарки, двете психијатарки

Катерина Ѓуровски

Фатени дилери на дрога, апсење во неколку градови

Катерина Ѓуровски

Охриѓанец пронајден мртов, телото е дадено на обдукција

Катерина Ѓуровски

Газда на гостиварски угостителски објект фатен со кокаин и марихуана

Катерина Ѓуровски

Пушел во болница па истепал медицинска сестра, приведен жител на Велешта

Катерина Ѓуровски

Детали за вчерашното убиство во Прилеп: Уапсени се малолетник и 21-годишно момче

Горан Наумовски