Приведен украинец кој агресивно се однесувал кон вработените и гости во хотел

Од:

На 05.07.2022 година во 01 часот во СВР Охрид е приведен Р.Ч.(42) од Харков-Република Украина.

dobivaj vesti na viber

– Тој, претходно во хотелски објект лоциран на кеј „Македонија“ во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно и непристојно однесување кон вработените и присутните гости – информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Против него ќе биде поднесена пријава по законот за прекршоци против јавниот ред и мир, додава Димоски.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Маж удри жена средe улица во Иран, но брзо беше совладан од толпата

А1он

Пораст на физичкото насилство врз жените во Туркменистан

А1он

Маж од Риека ја принудувал бремената сопруга на секс со непознати, и се заканувал „Ќе те распарчам“

Уапсен крадец од Охрид

Скопјанец бил нападнат од насилник пред својата поранешна сопруга

Горан Наумовски

Во Приштина одржан протест против насилството врз жени и девојки

А1он