Приведен тинејџер кој ограбил продавница во Пробиштип

Од:

Приведен е 19-годишник кој со закана кон вработената, ограбил сеф од продавница во Пробиштип, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„На 01.04.2022 во Пробиштип, полициски службеници од Полициската станица Пробиштип – СВР Штип го лишиле од слобода Д.С.(19) од Пробиштип. Тој се сомничи дека на 31.03.2022 во 20.44 часот во маркет на ул.„Македонски Револуционери“ во Пробиштип со закана кон вработената одзел пари од прометот и од сефот. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени одземените пари.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 237 од Кривичниот законик“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

МВР: Немало закани ниту напад кон полициски службеници во Арачиново, случајот е целосно расчистен

Катерина Павлова-Николовска

Пронајдено украденото возило на Итната помош во Кочани

Катерина Павлова-Николовска

Приведено лице за издржување на казна затвор

Ана Ололовска

Приведено лице од гостиварско за издржување на затворска казна

Ана Ололовска

Лишен од слобода разбојник во Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска