Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Од:

Денеска во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода 61-годишниот Ј.Б. од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Приведувањето е направено врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна за сторено кривично дело по член 297 ст.3 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето ќе биде предадено на надлежна казнено-поправна установа.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска