Приведен скопјанец поради сомнение за сторено насилство

Од:

Приведен е скопјанец поради сомнение за сторено насилство, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„На 19.04.2022 во 10.00 часот во Скопје од полициски службеници од Одделението за насилен криминал трговија со луѓе и посредување во вршење на проституција во рамки на Единицата за насилен криминал при СВР Скопје е приведен Г.М.(35) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „насилство“, казниво по чл.386 од Кривичниот законик. Тој на 05.04.2022 на подрачјето на Карпош со тврд предмет физички го нападнал М.С.(44) со живеалиште во Скопје.

За случајот е известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава

Ана Ололовска

Приведено лице во Кичево за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници во Скопје

Ана Ололовска

Приведенo лице во Прилеп за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни

Ана Ололовска

Приведени крадци, фатени при извршување на кривичното дело

Ана Ололовска