Приведен разбојник во Скопје

Од:

Вчера попладне, во 18.30 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода 26-годишниот А.Ј. од Скопје, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој, околу 18.00 часот на улицата „Жан Жорес“ физички нападнал малолетничка и ѝ одзел мобилен телефон. А.Ј. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен прилепчанец баран со потерница

Ана Ололовска

(ВИДЕО) МВР уапси Пакистанец кој убил 17-годишна девојка од Грција

Горан Наумовски

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп

Повисоки плати за вработените во МВР од септември

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Приведено лицето кое оштети 18 паркирани возила на подрачјето на скопски Центар

Ана Ололовска

Поднесена кривична пријава за предизвикување на општа опасност

Ана Ололовска