Приведен разбојник кој со пиштол ограбил магацин и жена во Чаир

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведен разбојник кој заканувајќи се со пиштол, извршил кражба на улицата „Македонско Косовска бригада“ во Скопје.

„Денеска (28.09.2021) во 12.00 часот на ул.„Џон Кенеди“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир и Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода Р.Р.(45) од Скопје поради основано сомнение дека на 16.09.2021 извршил кривично дело разбојничка кражба во магацински простор во маркет на ул.„Македонско Косовска бригада“ во Скопје, при што одзел пари од чанта на вработена, а откако бил забележан, со пиштол се заканил на друга вработена и се дал во бегство. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска

СВР Куманово ќе поднесе кривични пријави против три лица за сквернавење гроб во Куманово

Ана Ололовска

Расчистена кражба на автомобил, приведен крадецот, возилото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведен велешанец, пронајдени хероин, марихуана и таблети

Ана Ололовска