Приведен разбојник баран со потерница за седумгодишна казна затвор

Од:

Во скопската населба Аеродром приведен е разбојник кој бил баран со потерница за издржување на затворска казна, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„Денеска (26.04.2022) во 16:00 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на ул.” Владимир Комаров ” во нас.Аеродром-Скопје, го лишија од слобода С. Ц. (37) од Скопје, кој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд – Скопје, во врска со чл.237 (разбојништво) од КЗ на РСМ, за издржување затворска казна во траење од седум години.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов