Приведен маж од Богданци, пронајдени стебла од марихуана

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација во соработка со ОВР Гевгелија, привеле 46 годишен маж од Богданци.

„При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени предмети во кои имало листови канабис и неколку саксии со стебла од канабис. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична против двајца од Кочани за „повреда на слободата на определување на гласачите”

Ана Ололовска

Кривична пријава за поткуп за гласови во Делчево

Ана Ололовска

Апсење за поткуп во Лозово, се давале до 100 евра за глас за независен кандидат

Кристијан Ландов

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска