Приведен криминалец кој се барал со потерница

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера бил приведен четириесетишестгодишен маж кој се барал со потерница.

„На 08.09.2021 во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода А.Б.(46) од Скопје, кој се барал по потерница, за доиздржување на казна затвор од 4 години и 8 месеци за сторени кривични дела по член 131 став 1 и член 237 став 2 од Кривичниот законик“, велат од МВР.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов