Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела

Од:

Приведен е човек кој се сомничи за кражба од сендвичарница, и неколку други кривични дела, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„На 18.01.2022 во 03.30 часот на подрачјето на Чаир од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, непосредно после извршени кривични дела, бил лишен од слобода М.Ф.(31) од Скопје, со што од страна на Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Чаир се расчистени неколку кривични дела.

Имено, приведениот се сомничи дека извршил една „тешка кражба“ од сендвичарница, при што одзел пари и две кривични дела „тешка кражба“ во обид, како и две кривични дела „оштетување на туѓи предмети“.

По целосно документирање на случајот против него ќе следи кривична пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Анита Петровска Рајковиќ

Пунктовите за вадење лични документи утре и задутре ќе работат со полно работно време

Поради генерална проба за Министерскиот совет на ОБСЕ, утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Предраг Петровиќ

Исчезна 14-годишна девојка на пат кон училиште во Скопје: Мајката со апел за помош

Орце Костов

ВИДЕО: Полициски службеници спасија тригодишно дете и тројца возрасни кои беа заглавени на жичарата на Водно

Предраг Петровиќ

Нема исчезнато бебе од клиника – пријавата е лажна, жената е приведена

Анита Петровска Рајковиќ