Приведен крадец во центарот на Скопје

Од:

Вчера попладне, во 17.40 часот во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“ казниво по член 236 во врска со чл.19 од Кривичниот законик во објект на улица „Македонија“, информира МВР.

– Со малолетникот е извршен службен разговор и известен е Меѓуопштинскиот центар за социјални работи. За настанот бил запознаен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов