Приведен крадец од Велес, одземеното вратено на сопственикот

Од:

Ноќеска во 2.45 часот во Велес, полициски службеници го уапсиле Д.А.(21) од Велес. Тој се сомничи дека истиот ден извршил кражба од двор на ул.„Пајак Планина“, сопственост на А.А.(55) од Велес, при што одзел повеќе предмети.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во Скопје, украдените велосипеди вратени на сопствениците

Албански државјанин ограбил две куќи во Струга

Расчистени пет тешки кражби во Битола, пронајдените украдени предмети вратени на сопствениците

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Крадецот од Хрватска побара од судот да го казни со доживотен затвор

Полицијата уапси арамија од Скопје

Горан Наумовски