Приведен крадец од Свети Николе, расчистени пет кривични дела, поднесена кривична пријава

Од:

По преземени мерки и активности, полициски службеници од OВР Свети Николе расчистија пет кривични дела, од кои три „тешка кражба“ и две „кражба“, за кои постојат основи на сомнение дека ги извршил А.Б.(33) од Свети Николе и против него до Основното јавно обвинителство Свети Николе е поднесена кривична пријава.

Како што соопшти МВР, пријавениот А.Б., во текот на септември 2021 година на подрачјето на Свети Николе од куќи и помошни простории противправно одзел разни предмети, но набргу потоа бил откриен и приведен во полициска станица. Дел од предметите се пронајдени, одземени и вратени на оштетените граѓани.

Би можело да ве интересира

Спасовски на средба со Македонскиот полициски синдикат: Се планира зголемување на платите за 5%

А1он

Маж од Форино обвинет за тргување со хероин и метадон

А1он

Гостиварец се обидел да го задави својот татко

А1он

Интервентна единица приведе лице барано за издржување мерка притвор

Ана Ололовска

Кривични пријави против три лица за приложување лажен ПЦР тест на ГП „Табановце“

Ана Ололовска

Во Чегране уапсен 16-годишник по пријава дека со остар предмет нападнал врсник

Ана Ололовска