Приведен крадец од Скопје

Од:

Полициски службеници вчера го приведоа А.Ќ.(23) од Скопје, фатен по извршено кривично дело „кражба“, соопшти МВР

А.Ќ. го извршил делото околу 16.55 часот на скопскиот Камен мост, при што од оштетениот О.К.(30) одзел пари.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за директорот на Музејот на албанската азбука во Битола поради злоупотреба на службена положба и овластување

А1он

Кривична пријава за непочитување изолација и напад на вработен во обложувалница

Ана Ололовска

Во Дебар помеѓу складиран градежен материјал пронајдено оружје, муниција и марихуана

Ана Ололовска

Приведени двајца лихвари од Штип

Ана Ололовска

Приведенo лице од Скопско поради истрага за неовластено поседување оружје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Ана Ололовска