Приведен крадец од Штип, затекнат при вршење на кривично дело

Од:

Полициски службеници од Полициската станица Штип вчера го лишија од слобода 64-годишниот штипјанец С.Д., бидејќи во 10.20 часот на улицата „Лески“ во Штип бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од патничко моторно возило „застава“, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Украдениот предмет бил пронајден, одземен и вратен на сопственикот. По комплетирање на случајот против С.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Пронајдена дрога, приведен битолчанец

Ана Ололовска

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска