Приведен крадец од Куманово, украденото вратено на сопственичката

Од:

Вчера попладне во 15.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода 48-годишниот В.П. од Куманово. Тој се сомничи дека на 08.04.2022 од возило „шкода“, сопственост на 28-годишниот С.П. од Куманово, одзел платежна картичка и вршел трансакции со неа, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Кај В.П. била пронајдена платежната картичка и пари кои биле вратени на сопственичката. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска