Приведен крадец од Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Од:

Вчера полициски службеници го уапсиле К.А.(47) од Кочани.

Тој се сомничи дека сторил две кривични дела „тешка кражба“ на 30 и 31.01.2023, при што од два објекти во рамки на Општата болница Кочани одзел повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени.

По целосно документирање на случаите, против К.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Ограбена обложувалница во Аеродром

Ана Ололовска

21-годишна девојка од струмичко со употреба на сила овозможила двајца да силуваат малолетничка

Ана Ололовска

Приведени двајца крадци од Скопје, расчистени три кривични дела извршени во Неготино

Ана Ололовска

Приведени тројца крадци од Гостиварско за издржување затворски казни

Ана Ололовска

Приведен крадец, осуден на двегодишна затворска казна

Ана Ололовска

Детали за убиството во Капиштец: Заедно се коцкале па пукал во жртвата, го докрајчил со кундак по глава

А1он