Полицијата уапси арамија од Скопје

Од:

Вчера на булeварот „АСНОМ“ во општина Аеродром, полициска патрола го уапсила Ц.Г.(39) од Скопје затоа што бил затекнат при обид да изврши тешка кражба односно да го внесе украденото во возило.

„Во извршен службен разговор со полициски службеници, Ц.Г. го признал и појаснил начинот на извршување на кривичното дело. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во Скопје, украдените велосипеди вратени на сопствениците

Албански државјанин ограбил две куќи во Струга

Расчистени пет тешки кражби во Битола, пронајдените украдени предмети вратени на сопствениците

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Крадецот од Хрватска побара од судот да го казни со доживотен затвор

Приведен крадец од Велес, одземеното вратено на сопственикот