Приведен гостиварец баран за издржување казна затвор

Од:

Полициски службеници вчера лишиле од слобода гостиварец баран со судска наредба за издржување затворска казна, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Вчера во 20:00 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле И.А.(54) од Гостивар. Тој бил баран со судска наредба за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, се вели во соопштението на Министерството.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела

А1он

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Скопје

Ана Ололовска

Жена нападната во Чаир

А1он

Осум санкции за непрописно вградени фолии и користење на таканаречени флешери

А1он

Изречени 65 казни за непрописно престигнување

А1он