Приведен џепчија во Скопје, фатен непосредно по извршена кражба

Од:

Вчера попладне, во 13.20 часот на ул.„Стале Попов“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 54-годишниот С.С. од Скопје, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој се сомничи дека околу 13.00 часот на автобуска постојка на булевар „Кузман Јосифовски Питу“ искористил гужва при влегување во автобус и од чанта на оштетената одзел паричник со пари и лични документи, соопшти МВР.

Тој бил приведен во Полициската станица Центар и во службен разговор го признал делото. Кај него биле пронајдени одземените предмети кои биле вратени на сопственичката.

За случајот бил запознаен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска