Приведен дилер во Скопје, при претрес во неговиот дом пронајдена марихуана

Од:

На 28.9.2022 околу 19 часот на подрачјето на Ѓорче Петров-Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го уапсиле З.Ј.(42) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба е пронајдена и одземена марихуана.

dobivaj vesti na viber

Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него е поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Лишен од слобода дилер од тетовско

Мериленд и Мисури ја легализираа марихуаната во рекреативни цели

А1он

Приведен дилер во Скопје, пронајдени околу три килограми марихуана

Горан Наумовски

Скопјанец осомничен дека продавал марихуана и овозможувал на други лица да ја користат

Претрес во струмичко, пронајдена дрога

Приведен дилер од кичевско, пронајдени дрога и пиштол