Приведен дилер од Тетовско, пронајден кокаин

Од:

Во тетовско Доброште доцна синоќа полицијата привела едно лице кај кого се пронајдени 13 паковки кокаин.

– Околу 23:00 часот, во тетовско Доброште, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.А.(32) од ова село, кај кого биле пронајдени 13 паковки кокаин.Тој бил задржан во Полициската станица Тетово за документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок, соопштија денеска од МВР.

Би можело да ве интересира

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Ана Ололовска

Во Скопје приведено лице барано по централна потерница за истрага

Ана Ололовска

Четворица Кубанци протерани од државава поради илегално преминување границата

Ана Ололовска

Приведено лице за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен угостител, во локалот затекнати три лица без сертификат за вакцина

Ана Ололовска