Притвор за крадец од Скопје, фатен на дело при извршување кражба

Од:

На 30.08.2022 во 12.45 часот на автобуска постојка на ул.„11 ти Октомври“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода И.С.(55) од Скопје. Тој бил затекнат при обид да одземе паричник од Р.С.(81) од с.Трново, кривопаланечко, додека се качувал во градски автобус.

dobivaj vesti na viber

Тој бил приведен во полициска станица и против него била поднесена кривична пријава по брза постапка.

Од страна на судија на претходна постапка во Основен кривичен суд Скопје му била одредена мерка притвор, по што бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Скопје издржување на мерката притвор.

Би можело да ве интересира

ОН: Австралија мора да ја укине мерката задолжителен притворот за имигрантите, особено притворањето деца

Уапсен млад сериски крадец од Куманово

Лишен од слобода крадец во Скопје

Уапсен крадец од Прилеп, украденото вратено на сопственикот

Уапсен крадец во Гостивар

Уапсен крадец од Штип