Прилепчанка јавно ѝ се заканувала на адвокатка, доби кривична пријава

Од:

68-годишна жена од Прилеп, лута поради загубен судски спор, јавно ѝ се заканувала на адвокатка од градот и поради ова добила кривична пријава, соопшти МВР:

„ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Ѓ.(68) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. Во периодот од јуни 2020 до 19.04.2021, пријавената, поради незадоволство од исход на судска пресуда, во повеќе наврати на јавни места ѝ се заканувала на адвокатка од Прилеп“, кусо соопшти полицијата.

Би можело да ве интересира

Ограбена обложувалница во Аеродром

Ана Ололовска

21-годишна девојка од струмичко со употреба на сила овозможила двајца да силуваат малолетничка

Ана Ололовска

Приведени двајца крадци од Скопје, расчистени три кривични дела извршени во Неготино

Ана Ололовска

Приведени тројца крадци од Гостиварско за издржување затворски казни

Ана Ололовска

Приведен крадец, осуден на двегодишна затворска казна

Ана Ололовска

Детали за убиството во Капиштец: Заедно се коцкале па пукал во жртвата, го докрајчил со кундак по глава

А1он