При претрес на куќа во Скопје пронајдена марихуана, амфетамини, хашиш-масло

Од:

Секторот за внатрешни работи Скопје информира дека поденеле кривична пријава до Основното јавно обвинителство – Скопје против 27-годишниот Г.Ѓ., поради постоење на основи на сомнение дека сторил кривичното дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик на Република Македонија.

На 27-годишниот маж пред само неколку дена, како што посочија од МВР, врз основа на судска наредба му бил извршен претрес во домот, каде што пронајдени биле марихуана, амфетамини, хашиш-масло и други предмети.

Лицето, велат од МВР е приведено и задржано во полициска станица за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Алијанса за Албанците тврди дека момчиња превезувале дрога во возило на полициски инспектор

Возач удрил во пешак па побегнал

Татјана Ташкова

Израелскиот крал на дрогата побегна од киевскиот аеродром за време на депортацијата

Кривична пријава против двајца прилепчани, кај кои се запленети 9.900 капсули „трамадол“

Приведен полски државјанин кај кого се пронајдени фотографии од АП Криволак

Вчера казнети повеќе од 130 возачи