При петрес во Струмица пронајден опиум, приведено едно лице

Од:

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица, денеска во 08:00 часот го лишиле од слобода струмичанецот Д.К. (33).

Како што информираат од МВР, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, бил пронајден и одземен опиум.

За настанот бил информиран јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица, а по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Велес, расчистени шест тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Кривична пријава за полициски командир во Виница

Ана Ололовска

Приведени две лица поради кривично дело изнуда

Ана Ололовска

Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Ана Ололовска

Кривична пријава против вработен во Затворска полиција за „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“

Ана Ололовска