При контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, 8 возеле со неисправни сопирачки

Од:

На поширокото тетовско подрачје денеска (31 август) во периодот од 8 до 12 часот беше спроведена акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, со која вкупно биле опфатени 33 вакви возила.

При контролата било утврдено дека 8 од нив имале неисправни сопирачки, претежно комбиња и такси возила, кои веднаш се исклучени од сообраќај и на кои им се изготвени законски предвидените поднесоци.

Санкционирани, исто така, биле и 11 други видови сообраќајни прекршоци.

Би можело да ве интересира

Недостигаат 340 пожарникари на ниво на Македонија, се возат „фапови“ стари 39 години: Анализа на Центарот за граѓански комуникации

Орце Костов

Во Белград: Вандали оштетија 20 возила

Горан Наумовски

Рекорд за SEAT: Повеќе од еден милион продадени SUV возила во светот

Полицијата на отпад најде нецаринети возила со странско потекло

Од 2035 година во ЕУ ќе престане продажбата на автомобили со бензин и дизел

Албанската полиција разби македонско-косовска група шверцери: Краделе скапи возила и ги продавале во Албанија

А1он