(ВИДЕО) Презентирани три снимки за штанцање лични карти за изборите

Од:

СДСМ вечерва презентираше три снимки за манипулации со лилни карти.Беше посочено дека се работи за разговори на министрите Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески и Спиро Ристески како нарачуваат лични карти за да бидат искористени во изборниот процес во Струмица и во Ресен.

Разговорите, беше посочено дека се помеѓу Марјан Наковски и Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска и Спиро Ристовски и Миле Јанакиески со соговорник.

Разговор помеѓу Миле Јанакиески и Марјан Наковски

МЈ: Маријан!
МН: Повели министре.
МЈ: Абе, има околу 300 лични карти за Струмица, во тек си?
МН: За да се прават или треба да стигнат?
МЈ: Да се прават.
МН: Ууууух.
МЈ: Ај слушни се од кај мене со Игор Јанишев, чекај да ти дадам број. 071 269 606.
МН: Добро, ќе се слушнам.

Разговор помеѓу Спиро Ристески и Гордана Јанкулоска

ГЈ: Ало!
СР: Горде, што правиш?
ГЈ: Добро бе Спире, еве, да ти кажам покасно станав и гледам кој што ја згрешил работата.
СР: Сега со Кире зборев ја… па ги барав сега овие глупациве.
ГЈ: Абе, што да ти кажам сеа. Кај таму со висок ризик правиме тоа шо правиме.
СР: Да де, да.
ГЈ: Многу несериозна работава.
СР: Невидена работа. Нема значи, врвен приоритет им беше кој на која листа ќе бидат. Синоќа до два саат се расправавме и пошто тоа им е сеа главен приоритет, ниедна активност не спровеле, меѓу кои и оваа…
ГЈ: Да де, да. Оваа е клучна. Јас му реков некни на Кире, викам, викнете кој што треба, луѓе, ова, она.
СР: Ги викнавме вчера на состанок со Кире кај мене.
ГЈ: Пошто знаеш и кај нас таму тие што сликаат, таму под казна се оди да дремеш на шалтер.
СР: Да, да.
ГЈ: Значи, треба да ги искомбинираш, да не те разберат, па, што да ти кажам.
СР: Катастрофа, неодговорно.
ГЈ: Ништо, те барав јас за тоа, за да некако да видиме, да ја фатиме работава малку.
СР: Да де, да. Сега им звонам на еден по еден, ама не се јавуваат они. Знаат за шо ги бараме.
ГЈ: Да бе да, и на Кире не му дигаат.
СР: Сега ќе видиме за пола саат.
ГЈ: Јас затоа и на тебе истава порака и на Спире Божиновски му ја пуштив, за да знае со кој си има работа.
СР: Да де, да.
ГЈ: И така.
СР: Ништо, ќе ги барам, па ќе се пречуеме уште еднаш.
ГЈ: Важи. Абе, и ја и Кире уште малку кај нас на работа ќе идеме у МВР, ама работава беше, знаеш, да биде кратко, брзо, да се заврши работата, не да нé разберат до Шпанија.
СР: Баш така.
ГЈ: Добро Спире.
СР: Важи Гоцо, се слушаме.
ГЈ: Ајде чао, чао.
СР: Чао.

Разговор помеѓу Миле Јанакиески и соговорник

С: Еј Миле.
МЈ: Од кај ти е информацијава?
С: А?
МЈ: Од кај ти е информацијава?
С: Пепич бе овој што ни ги прави личните карти.
МЈ: Од кај му е него информацијата бе?
С: Од кај му е него информацијата!?….
МЈ: Пред саат време завршивме…
С: Сега ќе го прашам од кај му е. Во чаршија работат, дуќан имаат.
МЈ: Ајде чао.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Дојава за бомба ја евакуира српската државна телевизија

Жарко Настоски

ВИДЕО: Дојава за бомба создаде паника, евакуација на Таџ Махал

Илјадници луѓе во Британија евакуирани поради детонација на бомба од Втората светска војна

Идентификуван бомбашот од Нешвил

Илјадници луѓе евакуирани во Франкфурт поради бомба од Втората светска војна

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Лажна дојава за бомба ја блокираше „Партизанска“, се утврди дека е вага

А1он

1 comment

ZORAN-SR 10/03/2015 - 20:05 at 20:05

DOSADNI STE VEKE . ZOSTO NE PREZENTIRATE SNIMKI OD CLENOVI NA SDSM. ZAREM TIE NE SE PRISLUSKUVANI

Reply

Leave a Comment

17 − 12 =