Превртена цистерна на патот Гостивар-крак Маврово, сообраќајот се одвива наизменично

Од:

На патниот правец Гостивар – крак Маврово, кај Новоселски мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента поради превртена цистерна, соопшти АМСМ.

На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација и присутна е сообраќајната полиција.

Од АМСМ на учесниците во сообраќајот им препорачуваат внимателно возење, прилагодување на брзината спрема условите на патот и почитување на сообраќајната сигнализација.

Би можело да ве интересира

Обвинение за бесправно градење во Гостивар

А1он

Укината забраната за сообраќај за камиони на патот Гостивар – крак Маврово – Дебар

А1он

Маж од Форино обвинет за тргување со хероин и метадон

А1он

Гостиварец се обидел да го задави својот татко

А1он

Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за насилство

А1он

Казнен налог за уништување на јавни инсталации

А1он