Претседателот на Интегра ќе говори во Сенатот на Америка

Од:

Љупчо Ристовски, претседателот на Интегра – Македонска конзервативна партија ќе присуствува на меѓународниот самит на христијански политички партии, парламентарци и сенатори во Вашингтон од 15 до 20 ноември 2022 година.

dobivaj vesti na viber

На Самитот д-р Ристовски ќе биде еден од главните говорници на законодавниот панел, а ќе се обрати поздравно и на посебна пригода во Сенатот на Америка, во име на партијата Интегра и во име на европските партнери.

Во поканата за настанот е оддадено специјално признание за работата на партијата Интегра, како и за процесите кои ги покренува во Македонија, особено во делот на промовирање на здрави вредности.

Притоа од нивна страна е споделен впечатокот дека со таквиот пристап досега, е остварено трансцедентално влијание и затоа Интегра го заслужува почесното место на политичката сцена во Македонија и Европа.

Би можело да ве интересира

ИНТЕГРА во Европскиот парламент во Брисел на Европскиот молитвен појадок

Центар го урива „Аманет“, Ристовски обвинува за политички рекет и најавува тужби

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: ИНТЕГРА поднесе тужба против Мицкоски, откако тој не му се извини на Ристовски

Кристијан Ландов

Интегра најави тужба за Мицкоски: Ако не се извини, ќе бараме 100.000 евра за нарушување на нашиот углед

Жарко Настоски

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е нервозна поради окрупнувањето на ВМРО-ДПМНЕ

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Мицкоски: Дел од ИНТЕГРА преминува во ВМРО-ДПМНЕ

А1он