Претрес во Свети Николе, пронајдена марихуана, приведен дилер

Од:

На 11.10.2022 во 10.40 часот во Свети Николе, полициски службеници од надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе го лишиле од слобода Т.А.(34) од Свети Николе.

Имено, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава

Би можело да ве интересира

Македонски дилер уапсен во Вараждин

Горан Наумовски

Кај дилер од Влае најдена голема количина на дрога

Горан Наумовски

Приведен дилер во Ѓорче Петров

Амстердам планира да го забрани пушењето марихуана во центарот на градот

Горан Наумовски

Полициски претрес во Скопје, пронајдена е дрога

Горан Наумовски

Лишен од слобода дилер од тетовско