Претрес во струмичко, пронајдена дрога

Од:

Полициски службеници уапсиле 36-годишен жител на струмичкото село Василево, откако денеска за време на претресот во неговиот дом била пронајдена дрога.

„Денеска во с.Василево, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слободаТ.М.(36) од с.Василево. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и бела грутчеста материја“, информира Министерството за внатрешни работи.

Како што се додава во соопштението на МВР, при претресот во неговиот дом биле затекнати и две женски лица од Радовиш, Г.О. и малолетничка, која живеела во домот со Т.М.. Со нив бил извршен разговор, а Т.М бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Спречен шверц на марихуана од албанска на македонска страна преку Охридско Езеро

Ландов

Приведена Австралијанка поради пречекорување на дозволениот туристички престој во државата

Ландов

За пет часа казнети 176 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Ландов

ВИДЕО: Камиoн се преврте во близина на Стража

Кристијан Ландов

Две убиства во три месеци во Бутел и Топанско поле, кој и зошто ги изврши не е откриено

Кристијан Ландов

Маж и жена – Молдавци во години, се превртеле со четирицикл во охридско, тешко се повредени

Жарко Настоски