Претрес во струмичко, пронајден амфетамин, приведено едно лице

Од:

На 28.09.2022, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Н.З.(40) од село Босилово, струмичко.

dobivaj vesti na viber

При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени неколку пакувања со амфетамин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Уапсен српски фудбалер поради шверц на 115 килограми кокаин

Горан Наумовски

Разбиен „суперкартел“ одговорен за третина од кокаинот во Европа

А1он

Царинска управа: Запленети 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да завршат во државата

Ана Ололовска

Приведен дилер во Скопје, пронајдени околу три килограми марихуана

Горан Наумовски

ВИДЕО: Приведен стружанец, организатор на меѓународна криминална група за шверц со наркотици

Горан Наумовски

Приведен дилер од кичевско, пронајдени дрога и пиштол