Претрес во скопско Страчинци, пронајдено оружје

Од:

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје- Единица за недозволена трговија со дрога и оружје, по претходно добиени оперативни информации и добиена судска наредба за претрес, извршија претрес во дом на А.С. (39) од скопското село Страчинци.

При претресот, како што соопштија денеска од МВР, пронајдени се два пиштола, една пушка и три куршуми. А.С. е лишен од слобода и против него ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство. цр/хс

Би можело да ве интересира

Приведен жител на Студеничани за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен 19-годишен крадец, расчистени три кривични дела

Ана Ололовска

Претрес во Кавадарци, пронајден хероин

Ана Ололовска

Приведен дилер од радовишко, пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Приведено момче кое украло електричен тротинет од скопјанка

А1он

Приведен крадец во Шутка, украдените премети вратени на сопственикот

А1он