Претрес во Скопје, приведен дилер

Од:

Денеска (14.9. 2022) полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија по претходно добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен кривичен суд Скопје, извршија претрес во дом кај Ф.М. (25), при што е пронајдена марихуана.

dobivaj vesti na viber

Лицето е лишено од слобода и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Уапсен српски фудбалер поради шверц на 115 килограми кокаин

Горан Наумовски

Разбиен „суперкартел“ одговорен за третина од кокаинот во Европа

А1он

Царинска управа: Запленети 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да завршат во државата

Ана Ололовска

Лишен од слобода дилер од тетовско

Приведен дилер во Скопје, пронајдени околу три килограми марихуана

Горан Наумовски

Скопјанец осомничен дека продавал марихуана и овозможувал на други лица да ја користат