Претрес во Прилеп, приведен дилер

Од:

Вчера во Прилеп, од страна на полициски службеници од СВР Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп го лишиле од слобода 30-годишниот О.Т. од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Подоцна, со судска наредба, бил извршен претрес во неговиот и биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага и грутчеста материја, соопшти МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска