Претрес во Пехчево, пронајдени дрога и пиротехника

Од:

Полициски службеници од ОВР Берово го лишиле од слобода 59-годишниот З.М. од Пехчево, затоа што врз основа на судска наредба, при претрес во неговиот дом и помошни простории во Пехчево, биле пронајдени и одземени засадени растенија cannabis sativa, ќеса со марихуана и 174 парчиња пиротехнички средства, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

– По комплетирање на случајот против З.М. ќе следи соодветна кривична пријава за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ по чл.215 и кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“ по чл.396 од Кривичниот законик, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведен малолетник од Битола, осомничен за сторени повеќе кривични дела

Ана Ололовска