Претрес во Кочани, приведен дилер, пронајдени 105 пакувања марихуана подготвени за продажба

Од:

Од страна на полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани денеска околу 13.00 часот бил лишен од слобода 33-годишниот Е.Х. од Кочани, извести МВР.

– Имено, по обезбедена наредба од Судија на претходна постапка од Основен суд Кочани, извршен е претрес на дом и други простории кои ги користел Е.Х., при што се пронајдени и одземени 105 пакувања марихуана, подготвени за продажба. Дрогата е одземена, а лицето е приведено, соопшти МВР.

Известен е Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава по брза постапка согласно член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Црногорците кои беа уапсени во Уругвај со 489 килограми кокаин добија притвор до 120 дена

Црногорци во Уругвај се притворени поради шверц на кокаин

Полицаец од Скопје вознемирувал неколку ученички

Кокаинска војна во Белгија: Им украле 1,2 тони дрога, па киднапирале нарко-бос

Горан Наумовски

Наставничка од приватно училиште во Скопје истепа ученичка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Претреси и апсење во Арачиново: Спречен транспорт на дрога вредна 100.000 евра

Анита Петровска Рајковиќ